Added to cart
Hex head bolts M8 x 90 DIN 931 A2
1 pcs
You can have it today. Transport options
Do you have a question?
in stock 5 packaging
| DPD | 145,20 Kč | tomorrow |
| Oversized delivery | 605,00 Kč | tomorrow |
| Personal collection | free | today |
| Coating ? | Plain |
| Drive ? | Hexagonal head |
| Material ? | Stainless steel A2 |
| Diameter | 8 mm |
| Length | 90 mm |
| Thread length | 22 mm |
| DIN standard ? | 931 |
| Head | Hexagonal head |
| ČSN standard ? | 021101 |
| ISO standard ? | 4014 |
| HEX size | 13 mm |
Do you need advice?