Added to cart
Hex counter. scr. M8 x 40 DIN SS A2
1 pcs
Select variant
You can have it today. Transport options
Do you have a question?
in stock 2 packaging
| DPD | 145,20 Kč | tomorrow |
| Oversized delivery | 605,00 Kč | tomorrow |
| Personal collection | free | today |
| Coating ? | Plain |
| Drive ? | Hexagonal drive (inbus) |
| Material ? | Stainless steel A2 |
| Diameter | 8 mm |
| Length | 40 mm |
| Thread length | 28 mm |
| DIN standard ? | 7991 |
| Head | Countersunk head |
| ČSN standard ? | 021144 |
| ISO standard ? | 10642 |
| Drive size | HEX5 |
Do you need advice?