Added to cart
Hexagon nuts M42 DIN 934 cl. |8| zp
1 pcs
Alternative products in the category Hexagon head:
| Coating ? | White zinc |
| Drive ? | Hexagonal head |
| Material ? | Steel |
| Diameter | 42 mm |
| Length | 180 mm |
| Thread length | 96 mm |
| DIN standard ? | 931 |
| Steel firmness ? | 8.8 |
| Head | Hexagonal head |
| ČSN standard ? | 021101.55 |
| ISO standard ? | 4014 |
| HEX size | 65 mm |
Do you need advice?