Added to cart
Hex bolt 16 x 130 DIN 931 8.8 pl
1 pcs
You can have it today. Transport options
Do you have a question?
in stock > 50 packaging
| DPD | 145,20 Kč | 21. 4. |
| Oversized delivery | 605,00 Kč | 21. 4. |
| Personal collection | free | tomorrow |
| Coating ? | Plain |
| Drive ? | Hexagonal head |
| Material ? | Steel |
| Diameter | 16 mm |
| Length | 130 mm |
| Thread length | 44 mm |
| DIN standard ? | 931 |
| Steel firmness ? | 8.8 |
| Head | Hexagonal head |
| ČSN standard ? | 021101.50 |
| ISO standard ? | 4014 |
| HEX size | 24 mm |
Do you need advice?